W najbliższy czwartek 16 lutego, po godz. 18:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. Tym razem gościem RDC będzie Rodzinne Trio Wiolonczelowe w składzie: Andrzej Wróbel, Elżbieta Piwkowska-Wróbel oraz Anna Wróbel.

 

Rodzinne Trio Wiolonczelowe to zespół, w skład którego wchodzą członkowie rodziny Wróblów:

Andrzej Wróbel, Elżbieta Piwkowska-Wróbel oraz ich córka – Anna Wróbel. Trio wykonuje zarówno utwory napisane w oryginale na ten skład instrumentalny, jak też aranżacje i opracowania najpiękniejszych miniatur z polskiej i światowej literatury muzycznej. Podczas koncertów publiczność może usłyszeć wzruszające „Salut d’amour” Edwarda Elgara, czy największy przebój historii muzyki – „Marzenie” Roberta Schumanna, ale także sporą dawkę muzyki włoskiej i oczywiście polskiej. Polscy kompozytorzy współcześni tacy jak: Zbigniew Bagiński, Jerzy Maksymiuk, Jerzy Derfel i Piotr Wróbel napisali utwory specjalnie z myślą o Rodzinnym Triu Wiolonczelowym. Koncerty tego zespołu zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Wspaniałe wykonania, piękne utwory, a wszystko okraszone ciekawymi opowieściami o muzyce – to jedyny przepis na udane koncerty.

Sponsorem cyklu koncertów „Kwarantanna w Hi-Fi” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Ubiegły sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Później wykonawcy prezentowali swoje recitale na fortepianie Yamaha. Obecnie w studiu RDC do dyspozycji pianistów jest fortepian KAWAI.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTubena profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

Pin It on Pinterest

Share This