W najbliższy czwartek 23 lutego, po godz. 18:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. Tym razem gościem stacji będzie znakomity pianista – Kiryl Keduk.

 

Kiryl Keduk to pianista polskiego pochodzenia urodzony w Grodnie. Debiutował na wielkiej estradzie w wieku 10 lat jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Mińsku. Kształcił się pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. u Borisa Petrushansky’ego w słynnej Accademia Pianistica Internazionale w Imoli oraz u Piotra Palecznego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe “International Artist Diploma” pod kierunkiem brytyjskiego pianisty i pedagoga Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze.

Jest zwycięzcą ponad 15 międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. tak prestiżowych jak Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Vladimira Horowitza w Kijowie czy “James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze.

W roku 2009 zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Kissinger KlavierOlymp” w Bad Kissingen, tym samym zostając jedynym laureatem w historii konkursu który zdobył obie nagrody równocześnie.

Występował jako solista ze znakomitymi orkiestrami, m.in. Liverpool Philharmonic, Nice Philharmonic Orchestra, Sicilian Symphony, Russian National Philharmonic, National Philharmonic of Ukraine, National Chamber Orchestra of Belarus, Orchestra Internazionale d’Italia, jak również z orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Szczecińskiej, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Ślaską Orkiestrą Kameralną. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami oraz instrumentalistami, takimi jak Thomas Sanderling, Leszek Możdżer, Lawrence Power, Guy Touvron, Yoshikazu Fukumura, Constantine Orbelian czy Mariusza Patyra.

Występował na scenach najsłynniejszych festiwali muzycznych, takich jak „Maggio Musicale Fiorentino”, „Kissinger Sommer”, the Geneve Frederic Chopin Festival, „Beethovenfest” w Bonn. Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz Japonii, występując w tak słynnych salach koncertowych jak Steinway Hall w Nowym Jorku, Mozarteum w Salzburgu, Pierre Boulez Saal w Berlinie, Sala Verdi w Mediolanie, Bridgewater Hall w Manchesterze, Teatro Politeama Garibaldi w Palermo, Hamarikyu Asahi Hall w Tokyo i wielu innych.

W kwietniu 2013 roku ukazała się jego płyta pt. „My Polish Diary” nagrana  dla amerykańskiej wytwórni „Delos”, która zyskała bardzo pochlebne opinie krytyków na całym świecie.

W 2013 r. Kiryl Keduk zainicjował oraz stworzył międzynarodowy festiwal muzyczny „TyzenHouse” w swoim rodzinnym mieście – w Grodnie na Białorusi. Na scenie grodzieńskiego Państwowego Teatru Dramatycznego wystąpili znakomici artyści, m.in. Guy Touvron, Vladimir Ovchinnikov, Jing Zhao, Boris Petrushansky, Piotr Paleczny, Ivan Karizna, Mikhail Simonyan oraz Narodowa Orkiestra Kameralna Białorusi. Festiwal został oceniony przez krytyków muzycznych oraz media jako jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.

Sponsorem cyklu koncertów „Kwarantanna w Hi-Fi” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Ubiegły sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Później wykonawcy prezentowali swoje recitale na fortepianie Yamaha. Obecnie w studiu RDC do dyspozycji pianistów jest fortepian KAWAI.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTubena profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This