31 maja 2023 roku w Gdyni, szkoła musicalowa Broadway Musical School wystawi na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni autorski musical SATURDAY. Patron medialny nad wydarzeniem objęło Audytorium 17 oraz Radio Gdańsk, a Partnerami zostały- Park Inn by Radisson Katowice oraz marka Soraya. 

Specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk na antenie zostaną rozdane zaproszenia na spektakl w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Broadway Musical School to największa szkoła musicalowa w Polsce, która kształci blisko tysiąc uczniów w dwudziestu oddziałach w Polsce: w Warszawie, Trójmieście (w Gdańsku oraz w Gdyni), we Wrocławiu, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach. Od 2015 roku Broadway Musical School wyprodukował
i wystawił na przestrzeni lat pięć pełnometrażowych, autorskich musicali: „Bitwa o Broadway”, „Saturday”, „Kalyani”, „Cudowne Marzenia” oraz jubileuszowy koncert musicalowy „Broadway Show”. 31 maja 2023 roku Broadway Musical School widzowie Trójmiasta obejrzą autorski musical SATURDAY. Kolejne spektakle zostaną wystawione w Chorzowskim Centrum Kultury – 5 czerwca; w Auli Artis w Poznaniu – 11 czerwca; oraz w Teatrze Syrena w Warszawie – 14 czerwca, 17 czerwca i 20 czerwca.

Akcja musicalu SATURDAY rozgrywa się w amerykańskiej szkole w 2056 roku. To barwna, pełna przebojowej muzyki opowieść o uwolnieniu młodych ludzi ze szponów uzależnienia od telefonów komórkowych, mediów społecznościowych i internetu. Autor zestawia wszechogarniającą cyfryzację naszego życia, technokrację, panowanie aplikacji i algorytmów z wartościami, jakimi są bezpośrednie relacje, uczucia i autentyczne emocje oraz bycie tu i teraz.

Broadway Musical School powstała w 2015 roku w Warszawie, a w kolejnych latach odziały w Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, na Śląsku, w Krakowie i w Łodzi. W nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli kształcić się również w Bydgoszczy, Toruniu oraz w Lublinie. Na program szkoły składają się zajęcia wokalne, taneczne oraz aktorskie prowadzone przez czynnych zawodowo artystów, którzy oprócz poszerzenia horyzontów artystycznych, pomagają w autoprezentacji, umacniają pewność siebie i przełamują nieśmiałość uczniów. Finałem roku nauki jest autorski musical wystawiany na deskach teatrów w miastach, w których Broadway Musical School ma swoje oddziały.

Więcej na: musical.edu.pl

Pin It on Pinterest

Share This