31 maja 2023 roku największa szkoła musicalowa w Polsce – Broadway Musical School wystawiła na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni autorski musical SATURDAY autorstwa i reżyserii Tomasza Godzisza – dyrektora artystycznego i współtwórcy Broadway.

 Spektakl, który publiczność mogła zobaczyć tego dnia aż trzykrotnie, nagrodzony został przez widzów owacjami na stojąco. Nie zabrakło również łez wzruszenia i radości.

 – Trójmiasto to wyjątkowe miejsce, gramy tutaj od 2018 roku i za każdym razem widownia wypełniona jest po brzegi. Teatr Muzyczny w Gdyni to jedno z najważniejszych miejsc na musicalowej mapie Polski. Jestem bardzo dumny ze wszystkich młodych artystów, którzy przez cały rok intensywnie pracowali, aby osiągnąć ten niesamowity efekt. To ich wielki dzień – podsumowuje spektakle reżyser Tomasz Godzisz. – Dziękuję też wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tego dzieła – przede wszystkim naszym Instruktorom, całemu Broadway Team i naszym Partnerom.

 Akcja musicalu SATURDAY rozgrywa się w amerykańskiej szkole w 2056 roku. To barwna, pełna przebojowej muzyki opowieść o uwolnieniu młodych ludzi ze szponów uzależnienia od telefonów komórkowych, mediów społecznościowych i internetu. Autor zestawia wszechogarniającą cyfryzację naszego życia, technokrację, panowanie aplikacji i algorytmów z wartościami jakimi są bezpośrednie relacje, uczucia i autentyczne emocje oraz bycie tu i teraz.

 Patronem medialnym wydarzenia zostało Radio Gdańsk i Audytorium17, a Partnerami – Park Inn by Radisson Katowice oraz marka Soraya.

Kolejne spektakle zostaną wystawione w Chorzowskim Centrum Kultury – 5 czerwca; w Auli Artis w Poznaniu – 11 czerwca; oraz w Teatrze Syrena w Warszawie – 14,17 i 20 czerwca.

Trwają zapisy na nowy rok szkolny 2023/2024, a we wrześniu rozpoczną się castingi.  

Źródło: BMS

Pin It on Pinterest

Share This