CYKL KONCERTÓW „KWARANTANNA W HI-FI” WRACA PO WAKACJACH!

We czwartek, 7 września, po godz. 18:00 RDC powraca z cyklem koncertów “Kwarantanna w Hi-Fi”. W Studiu Radia dla Ciebie wystąpi włoska pianistka z Neapolu Simonetta Tancredi. Artystka przedstawi program poświęcony wybitnemu włoskiemu kompozytorowi Ennio Morricone.

Simonetta Tancredi poza klasą fortepianu uczyła się również gry na klawesynie w Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie, gdzie studiowała także kompozycję.

Dyplom z muzyki kameralnej uzyskała w National Academy of Santa Cecilia, a dyplom z dyrygentury chóralnej i orkiestrowej w Konserwatorium S. Pietro a MaJella.

Pracowała jako pianista-coach w Arena di Verona, Teatro Alla Scala oraz Ravenna Festival, Fondazione Arturo Toscanini w Parmie, Orchestra Sinfonica G.Verdi w Mediolanie, Liric Theatre w Treviso, a ostatnio pracowała z wybitnymi śpiewakami Simone Alaimo, Rolando Villazon, Josè Carreras, Angela Gheorghiu, Andrea Bocelli, Francesco Manara i Francesco De Angelis.

Jest zapraszana jako pianistka-akompaniator do wielu konkursów m.in.: Giuseppe di Stefano (Trapani), Voci Verdiane (Busseto), Viotti i Pavarotti Competitions (Vercelli).

Występowała z wybitnymi dyrygentami: Riccardo Muti, Lorin Maazel, Riccardo Chailly, Roberto Abbado i Nello Santi.

Niedawno została zaproszona do Waszyngtonu przez Deutsche Grammophone w celu przygotowania nagrania Pieśni neapolitańskich z Placido Domingo.

Obecnie prowadzi katedrę muzyki kameralnej w Konserwatorium Muzycznym Avellino „Domenico Cimarosa”.

Sponsorem cyklu koncertów „Kwarantanna w Hi-Fi” jest Emitel.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/rdcplayer.

Pin It on Pinterest

Share This