Koncert Nocnej Zmiany Bluesa, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin, 13 września, godz. 19:00

 

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. To dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King czy Blues Brothers, kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a także w USA.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium i będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak Szósta zero dwie, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker czy Chory na bluesa. Te „klasyki” oraz utwory z najnowszej płyty będzie można usłyszeć podczas koncertu w Radiu Lublin.

Skład zespołu:

– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna

– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna

– Witold Jąkalski: gitara slide

– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew

– Grzegorz Minicz : perkusja

Zaproszenia do zdobycia w konkursach na antenie Radia Lublin lub na facebookowej stronie wydarzenia poprzez rejestrację ( od 9 września).

 

Więcej na: www.radio.lublin.pl

 

Share This