Koncert zespołu DOLLZ, Studio Koncertowe Polskiego Radia Rzeszów, 20 września, godz. 19:00

 

Na to wydarzenie możesz zarezerwować bezpłatną dwuosobową wejściówkę. Formularz rejestracyjny będzie dostępny od początku tygodnia na stronie Radia Rzeszów w którym odbędzie się wydarzenie. Zapraszamy.

Dollz (dawniej Dolls Insane) powstał w 2011 roku. Gatunek muzyki można było określić jako psychodeliczny rock. Punktem wyjścia był moment, gdy wokalistka Paulina Kut, solo, występuje w talent show TVN – X Factor. Wtedy Maciej Pawełczyk (gitarzysta) zaproponował jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołączyła reszta zespołu. Wkrótce powstał teledysk „Every Street” zrealizowany na Warszawskiej Pradze.

W 2012 roku zespół odwiedził Las Vegas, gdzie powstał klip do utworu „Tory”. Do wystąpienia w teledysku udało się namówić Adama „Nergala” Darskiego, lidera grupy Behemoth. Zaraz potem zespół wziął udział w IV edycji programu „Must Be The Music”. Wtedy właśnie Dollz na antenie telewizji ogłosił premierę klipu Tory.

Pod koniec 2013 zespół nagrał utwór „Bile Bur Gorne”, który można było usłyszeć w czołówce popularnego programu „Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka była napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstał do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.

21 listopada 2013 roku doszło do podpisania kontraktu z wytwórnią MJM Music PL. 22 września 2014 ukazała się EPka pod tytułem „Taa…”. Zespół nagrał również klip w Teatrze Kamienica do utworu „Czy Ktokolwiek?”, w którym Paulina parodiowała talent show, w którym niegdyś wystąpiła.

W 2015 w czołówce programu „Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel, można było usłyszeć utwór pt. „Diament Mój”, który był pierwszą zapowiedzią płyty „Sz… Sz… Sz”. Płyta z 14-stoma autorskimi piosenkami dollZ miała premierę 24 marca 2017.

Zespół postanowił podjąć współpracę ze szwedzkim producentem Marcusem, której owocem był remix utworu Nibyland. Piosenka uzyskała zupełnie nową odsłonę. Wkrótce został do niej nagrany mroczny teledysk.

W 2018 roku z utworem Nibyland Dollz dostał się na festiwal polskiej piosenki w Opolu na koncert Debiuty. Występ zbierał mnóstwo wspaniałych recenzji.

Rok 2018 zespół zamknął premierą singla „Przetrzyj oczy”, stworzonego ponownie we współpracy z Marcusem Backmanem.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

Więcej na: www.radio.rzeszow.pl

 

Share This